Kaip kalbėti su policininku

Kas netelpa į kitas temas :emo:

Kaip kalbėti su policininku

Standartinė Robertas » 26 Rgs 2010, 14:13

Dažniausiai įstatymų besilaikantys piliečiai su policija reikalų turi tik dvejais atvejais: jeigu tampa nusikaltimų aukomis arba yra sustabdomi dėl eismo taisyklių nesilaikymo, rašo „MarketWatch“. Policijos pareigūnų misija nėra gadinti jums gyvenimą, o užtikrinti, kad laikytumėtės kelių eismo taisyklių ir nekeltumėte grėsmės sau bei aplinkiniams.

Neskaitant keleto išimčių (eismo taisyklių nesilaikymas yra jų viršūnėje) policininkai nesiekia jums išrašinėti baudos kvitų. Dauguma jus paleistų tik draugiškai įspėję, o tai jums sutaupytų laiko ir pinigų.

Tačiau jeigu sustabdyti elgsitės agresyviai ir būsite arogantiški, galite sulaukti ne tik baudos, bet ir susitikimo su teisėju. Todėl geriau visuomet elgtis gražiai.

Pirma taisyklė: nesiginčykite

„Aš visuomet su tuo susiduriu, – teigia devynis metus Čikagos policijoje dirbanti Karen Rittorno. – „Už ką jūs mane sustabdėte? Aš juk nieko nepadariau.“ Jeigu jie pradeda vadovauti mūsų pokalbiui kelyje, jie tikrai neišsisuks nuo baudos. Tai mes jiems užduodame klausimus, o ne jie mums.“

Pripažinkite, kad policija jus sustabdė už tai, kad nusižengėte įstatymui, pavyzdžiui, viršijote greitį ar pravažiavote nesustoję ties „Stop“ ženklu.

„Mes paprasčiausiai reaguojame į tai, ką mums žmonės sako, kai juos sustabdome, – teigė Dennisas Fanningas, žmogžudysčių detektyvas ir veteranas pareigūnas iš Los Andželo policijos departamento. – Mes nepradedame kivirčo, tačiau reaguojame į jus. Situacijoje įtampa auga arba mažėja priklausomai nuo to, kaip reaguoja sustabdytasis.“

Ginčytis su policininkais yra praktiškai tas pats, kas laikyti juos idiotais. Nedarykite to. „Tai tarsi parodo, kad sustabdžiau jus be jokios priežasties, ir tai man nepatinka – sako seržantas Matthew Koepas iš Naujojo Džersio policijos.

Antra taisyklė: būkite sąžiningi

Nemeluokite. Policijos pareigūnai yra apmokomi pastebėti žmogaus išraišką jam meluojant, pavyzdžiui, tampymąsi ar žiūrėjimą į kairę. Be to, jie žino, kokius klausimus reikia užduotis siekiant išsiaiškinti tiesą.

D.Fanningas skaičiuoja, kad devyni iš dešimties žmonių jam meluoja. „Tai puolimas prieš mūsų sumanumą“, – pastebi jis.

Žinoma, niekada nenaudokite šiurkščių žodžių kalbėdami su policija. Nebent tikrai norite baudos. Tačiau kartais ir švelnesni žodžiai gali atnešti nemalonumų. K. Rittorno dirba aukštu nusikalstamumo lygiu garsėjančiame Čikagos mikrorajone, kur dauguma sustabdytų asmenų neturi vairuotojo pažymėjimo ar draudimo.

„Todėl dažnai sulaukiu „Aš atsiprašau, mažule. Nenorėjau to, širdele“, – pasakoja ji. – Nemėgstu būti vadinama „mažule“ ar „širdele“. Jums aš esu pareigūnė.“

Be to, policija nemėgsta atsikalbinėjimų. „Būkite mandagūs, – pastebi pareigūnas iš Čikagos Mike‘as Thomasas. – Žinoma, jūs turite savo teises kaip pilietis, tačiau jums tikrai nepadės kalbėjimas tuo metu, kai kalba pareigūnas.“

Trečia taisyklė: likite ramūs

Kai įsijungia švyturėliai, geriausia sustoti dešinėje kelio pusėje, likti automobilyje, įjungti vidinį apšvietimą, jeigu tamsu, ir uždėti rankas ant vairo.

Nedarykite jokių greitų judesių ir nesisukinėkite norėdamas paimti piniginę. Nekiškite rankų į kišenę ar po sėdyne ieškodamas vairuotojo pažymėjimo, kol to nepaprašys pareigūnas. Viską darykite palengva.
Be to, neatidarinėkite daiktadėžės, jeigu to nenurodys pareigūnas. Tai taip pat darykite lėtai. Tegu policija iš pradžių su prožektoriumi pašviečia į daiktadėžės vidų, o tik po to įkiškite ten ranką. Daug nusikaltėlių laiko ginklus daiktadėžėse.

„Padėtis pablogėja tuomet, kai pareigūnas pajunta pavojų ar baimės faktorių, – teigia M. Koepas. – Pareigūnas tikriausiai elgsis su jumis švelniau, jeigu sumažinsite šią baimę... Jeigu jūs su manimi esate draugiškas, nesiginčijate ir neneigiate to, kas įvyko, tai sumažina baimės faktorių ir leis man su jumis geriau elgtis.“

Niekada nesigirkite tuo, ką žinote. Tai gali įsiutinti pareigūnus. Jie tai laiko grėsme savo pragyvenimui. Laimei, daugelyje vietų yra įtvirtintos taisyklės, neleidžiančios atleisti pareigūno už tai, kad jis, tarkime, neteisingai nubaudė mero dukterį.

Galiausiai niekuomet nebandykite papirkti pareigūno. „Tokiose situacijose, kai vairuotojai man pasiūlydavo kyšį, tiesiog mėgaudavausi juos suimdamas“, – pasakojo D. Fanningas.

Paveikslėlis

Toks įspudis, kad straipsnis skirtas vakarų pasauliui :^)
Mazda MPV 2002 2.0l 16V (ex), Chrysler Grand Voyager 3,3l 2003m.(ex), Opel Zafira 2002m. 2.2l (ex), SEAT Alhambra 1999m. 1,9l 81KW (ex), VW Touran 2005 1.9l 77KW
BAR darbiniai žibintai | LED dienos žibintai |OSRAM lemputės | Autodalys Tecdoc
Vartotojo avataras
Robertas
Servisų Magnatas
Servisų Magnatas
 
Pranešimai: 3114
Užsiregistravo: 10 Lap 2008, 21:23
Miestas: Šiauliai
Automobilis: VW Touran 1,9TDI 77KW

Grįžti į Diskusijos apie viską

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot]

cron