Policijos naujienos

Visos forumu naujienos bus talpinamos čia! :swear:

Re: Policijos naujienos

Standartinė Robertas » 24 Spa 2011, 10:11

Nuo lapkričio reikės mažinti greitį keliuose ir važinėti su žieminėmis padangomis


Susisiekimo ministerija primena vairuotojams, kad nuo lapkričio 10 d. šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis, o automagistralėse reikia sumažinti greitį. Daugiau dėmesio saugumui turėtų skirti ir dviratininkai bei pėstieji – tamsiuoju paros metu būtina naudoti atšvaitus, kitas eismo saugos priemones.

Reikalavimas keisti vasarines padangas šaltuoju metų periodu ir mažinti greitį keliuose nustatytas Kelių eismo taisyklėse.

Važiuoti su vasarinėmis padangomis šalies keliuose draudžiama nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. Dygliuotas padangas leidžiama naudoti jau nuo lapkričio 1 d. Naudojant tokias padangas, ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.

Saugaus eismo specialistų teigimu, net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. Vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, nes eismo sąlygos šiuo metų laiku yra gerokai sudėtingesnės nei vasarą. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

Patariama vengti įsigyti naudotas ir restauruotas padangas, nors kartais jos būna gerokai pigesnės. Šiuo metu šalyje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų. Specialistai pataria rinktis jas pagal finansines galimybes, bet naujas. Naujos padangos gaminamos taikant modernesnę technologiją, jų protektoriaus guma minkštesnė, geresnis sukibimas su kelio paviršiumi, todėl jos būna saugesnės, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Susisiekimo ministerija taip pat atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d. keičiasi ir keliuose leistinas greitis. Lengviesiems automobiliams automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu.

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba prie drabužių prisisegti atšvaitą.

Važiuojant dviračiu tamsiuoju paros metu, jo priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dviratininkas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Susisiekimo ministerija ragina vairuotojus ir kitus eismo dalyvius tamsiuoju paros metu keliuose būti ypač atidžius.

Paveikslėlis
Mazda MPV 2002 2.0l 16V (ex), Chrysler Grand Voyager 3,3l 2003m.(ex), Opel Zafira 2002m. 2.2l (ex), SEAT Alhambra 1999m. 1,9l 81KW (ex), VW Touran 2005 1.9l 77KW
BAR darbiniai žibintai | LED dienos žibintai |OSRAM lemputės | Autodalys Tecdoc
Vartotojo avataras
Robertas
Servisų Magnatas
Servisų Magnatas
 
Pranešimai: 3116
Užsiregistravo: 10 Lap 2008, 21:23
Miestas: Šiauliai
Automobilis: VW Touran 1,9TDI 77KW

Re: Policijos naujienos

Standartinė nartelis » 01 Lap 2011, 20:20

Kelių nutrūktgalviai turėtų mokytis ir giesmių žodžių
(18)
Milda KUIZINAITĖ
LR korespondentė
2011-10-29

Klaipėdos policija nusprendė greičio mėgėjus drausminti neįprastu būdu – savo interneto svetainėje paskelbė Lenkijos kunigo sudarytą ironišką giesmyną.
J.Varno pieš.

Važiuojant 150 kilometrų per valandą greičiu patariama giedoti: „Dieve, arčiau tavęs”, o viršijus 170 kilometrų per valandą greitį labiausiai tinka maldos „Dievas yra čia”, „Sveikinu tave, Tėve” ir „Angelai tegul mano sielą pasiima”.

Tokį giesmių sąrašą sudarė su kelių eismo taisyklių pažeidėjais kovojantis Lenkijos pajūrio miestelio Smoldzino klebonas Robertas Jakubowskis.

Nedrausmingus vairuotojus aktyvus dvasininkas įvairiais būdais auklėja jau ne pirmus metus.

Kuo greičiau, tuo baisiau

Prieš mirusiųjų pagerbimo dienas R.Jakubowskio patarimais nusprendė pasinaudoti ir Klaipėdos kelių policija.

Drausmingiems vairuotojams skirtos tik dvi giesmės: „Palaimink, Dieve, kelią” ir „Tai laiminga diena”.

Pasiekę 120 kilometrų per valandą greitį turėtų prisiminti maldą „Viliuosi tavo malonės, Tėve”, o lekiantiems 150 kilometrų per valandą greičiu patariama giedoti „Dieve, arčiau tavęs”.

Važiuojantiems 170 kilometrų per valandą greičiu skirta giesmė „Prie tavo durų stoviu, Viešpatie”.

Gali įžeisti jausmus

Klaipėdos policijos pareigūnai įsitikinę, kad nedrausmingus vairuotojus galima auklėti ne tik baudomis. Jų nuomone, geras žodis arba humoras kartais padaro daugiau įtakos.

„Visos priemonės, kuriomis randamas kelias į eismo dalyvių protą, yra geros.

Bet šie patarimai gali įžeisti kai kurių tikinčiųjų jausmus”, – svarstė Lietuvos kelių policijos valdybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius.

Atsargumo moko ir bažnyčioje

„Tai šmaikštus priminimas, kad reikia vairuoti saugiai. Jeigu toks dalykas atkreipia vairuotojų dėmesį, tai – graži iniciatyva”, – apie kolegos iš Lenkijos įspėjimus kalbėjo kunigas Ričardas Doveika.

Vilnietis dvasininkas nėra girdėjęs, kad panašiai vairuotojus auklėtų kuris nors iš Lietuvos kunigų.

Prie vairo sėdantiems tikintiesiems dvasininkai kartais primena tik dešimt Vatikano išleistų nurodymų vairuotojams. Jie parašyti remiantis Dešimčia Dievo įsakymų.

Lietuvos kunigai tikinčiųjų dėmesį į eismo saugumą paprastai atkreipia paskutinį rugsėjo sekmadienį. Tai – maldos už vairuotojus diena, kai prisimenami žuvusieji keliuose, laiminami automobiliai.

Bandydama užkirsti kelią eismo nelaimėms Bažnyčia nuolat bendradarbiauja su policija. Ilgais rudens vakarais į bažnyčią atėjusiems gyventojams dalijami atšvaitai, primenamos saugaus eismo taisyklės.

Spūstys skatina agresiją

Kelių policijos pareigūnai Vėlinėms ruošiasi ne tiktai su humoru
Ilgąjį savaitgalį visuose šalies keliuose dirbs sustiprintos policijos pajėgos, nes bus daugiau automobilių negu įprasta. Kasmet pasitaiko ir skaudžių nelaimių.

Šiais metais, likus beveik savaitei iki Vėlinių, Pasvalio rajone grįždama iš kapinių savo senelius pražudė 24 metų vairuotoja.

Automobilį „Opel Astra” vairuojanti mergina išvažiavo iš šalutinio kelio ir susidūrė su pagrindiniu keliu „Opel Omega” automobiliu važiuojančiais latviais.

„Skaudžių avarijų tomis dienomis nėra labai daug, bet padidėjus transporto srautui juntama agresija. Kai kuriems vairuotojams atrodo, kad jų artimųjų kapai svarbesni nei kitų”, – sakė Lietuvos kelių policijos valdybos viršininkas G.Aliksandravičius.

Nelaimių būna kiekvienais metais

* Pastaruoju metu kruviniausios mirusiųjų pagerbimo dienos buvo 2008-aisiais. Tuomet spalio 31–lapkričio 2 dienomis įvyko 52 eismo nelaimės, per jas 13 žmonių žuvo, 63 buvo sužeisti.

* 2009 m. ir praėjusiais metais avarijų ir jose nukentėjusių žmonių per Vėlines buvo gerokai mažiau. Užpernai žuvo 5, pernai – 2 žmonės.

* Kelių policijos pareigūnai viliasi, kad mažiau avarijų įvyko ne tik dėl geresnių orų sąlygų, bet ir vairuotojai tapo atidesni vienas kitam.

* Po Vėlinių daugiau vairuotojų kreipiasi ir į draudimo bendroves. Dėl didelio automobilių srauto ir sudėtingų automobilių statymo sąlygų šalia kapinių įvyksta daug smulkių susidūrimų, dėl kurių vairuotojai į policiją nesikreipia.

Man retsykiais užtektų maldos „Viliuosi tavo malonės, Tėve”. Jau nelakstau su savo autobusėliu :D
Espace IV 1,9 dci, Authentique
Espace II, 2,2 l, 96 m. LPG, LIMITED (EX)
nartelis
Serviso meistras
Serviso meistras
 
Pranešimai: 627
Užsiregistravo: 15 Spa 2009, 20:12
Miestas: Marijampolė
Automobilis: ESPACE IV 1,9 dci . 06, ESPACE IV1,9 dci 03 (EX)

Re: Policijos naujienos

Standartinė Robertas » 16 Lap 2011, 13:59

Pareigūnai keliuose tikrins automobilių techninę būklę


Lapkričio 15-18 d. policijos pareigūnai šalies keliuose tikrina transporto priemonių techninę būklę. Daugiausia dėmesio skiriama padangoms, apšvietimui ir šviesos signalizacijai, stabdžiams.

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 10 straipsnio 9 dalyje reglamentuota, kad policija, užtikrindama eismo saugumą, be kitų uždavinių, kontroliuoja ir transporto priemonių techninę būklę keliuose.

Atsižvelgdamas į tai, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos nurodė teritorinėms policijos įstaigoms ir Lietuvos kelių policijos tarnybai lapkričio 15-18 d. organizuoti prevencines priemones, kurių metu vykdyti transporto priemonių techninės būklės kontrolę.

Vykdant šią tikslinę prevencinę priemonę pagal galimybes bus pasitelkti ir techninių apžiūrų centrų darbuotojai

Paveikslėlis
Mazda MPV 2002 2.0l 16V (ex), Chrysler Grand Voyager 3,3l 2003m.(ex), Opel Zafira 2002m. 2.2l (ex), SEAT Alhambra 1999m. 1,9l 81KW (ex), VW Touran 2005 1.9l 77KW
BAR darbiniai žibintai | LED dienos žibintai |OSRAM lemputės | Autodalys Tecdoc
Vartotojo avataras
Robertas
Servisų Magnatas
Servisų Magnatas
 
Pranešimai: 3116
Užsiregistravo: 10 Lap 2008, 21:23
Miestas: Šiauliai
Automobilis: VW Touran 1,9TDI 77KW

Re: Policijos naujienos

Standartinė Robertas » 18 Vas 2013, 23:59

Šią savaitę, vasario 18-24 dienomis, policijos pareigūnai šalies keliuose organizuoja prevencines priemones, kurių metu tikrins, ar vairuotojai ir keleiviai naudoja saugos diržus, suaugusieji tinkamai veža automobiliuose vaikus, t. y. naudoja specialias jiems skirtas sėdynes.

Primename, kad praėjusiais metais eismo įvykiuose žuvo 14 nepilnamečių, tarp jų 5 keleiviai.

Be to, dvi savaites, nuo šio pirmadienio iki kovo 3-iosios, daugiau dėmesio vėl bus skiriama ir pėstiesiems, dviračių vairuotojams, vadeliotojams. Pareigūnai stebės šių eismo dalyvių elgesį tamsiuoju paros metu - atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas, taip pat, ar pėstieji paiso Kelių eismo taisyklių (KET), eidami per važiuojamąją kelio dalį, eismo reguliavimo signalų, eismo tvarkos automagistralėse.
Nors tarp musu turbut visi dirzus segasi :)
Mazda MPV 2002 2.0l 16V (ex), Chrysler Grand Voyager 3,3l 2003m.(ex), Opel Zafira 2002m. 2.2l (ex), SEAT Alhambra 1999m. 1,9l 81KW (ex), VW Touran 2005 1.9l 77KW
BAR darbiniai žibintai | LED dienos žibintai |OSRAM lemputės | Autodalys Tecdoc
Vartotojo avataras
Robertas
Servisų Magnatas
Servisų Magnatas
 
Pranešimai: 3116
Užsiregistravo: 10 Lap 2008, 21:23
Miestas: Šiauliai
Automobilis: VW Touran 1,9TDI 77KW

Re: Policijos naujienos

Standartinė Energetikas » 19 Vas 2013, 06:52

O kaip nesisegsi - pypcioja, kaip zaltys... :lol: Tikrai veiksminga priemone, reikia darbe per kiema pervaziuoti ir tai uzsisegu, kad nepypciotu palei ausi... :D
Opel Zafira 2000 m. 1,8 16V
Vartotojo avataras
Energetikas
Serviso vadovas
Serviso vadovas
 
Pranešimai: 1005
Užsiregistravo: 23 Bal 2009, 16:57
Miestas: Šiauliai
Automobilis: Renault Clio IV 1,5dci

Re: Policijos naujienos

Standartinė romas » 19 Vas 2013, 10:31

Nors tarp musu turbut visi dirzus segasi :)[/quote]


kai vairuoju su dzinsais, visada su dirzu... :)
Chrysler Voyager 97m
3.3 b - dujos, rudas
romas
Mechanikas
Mechanikas
 
Pranešimai: 453
Užsiregistravo: 14 Kov 2011, 22:45

Re: Policijos naujienos

Standartinė ru22 » 19 Vas 2013, 12:35

Nežinau ar visiems bet man būna atvejų kai diržas tik trukdo. Pvz valant įvažiavimo keliuką į kiemą su sniego peiliu, važiuoju lėtai, dažnai reik išlipt įlipt. Nu nervina labai ;) Reiks pirkt "apgaviką", kad nepypsėtų ;)
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
ru22
Autošaltkalvis
Autošaltkalvis
 
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 07 Spa 2009, 08:55

Re: Policijos naujienos

Standartinė Arnas » 19 Vas 2013, 14:49

Elektrikas gali greitai atjungti pypsiuka.
Chrysler Town&Country "American Vans edition" / Daug Chrysler minivenu 2001-2012. Klaipeda.
Vartotojo avataras
Arnas
Serviso meistras
Serviso meistras
 
Pranešimai: 997
Užsiregistravo: 01 Spa 2009, 13:36
Miestas: Klaipeda

Re: Policijos naujienos

Standartinė nartelis » 19 Vas 2013, 20:29

Pažįstami, kad nepypsėtų, paprasčiausiai prisega diržą, o tik paskui sėdasi į automobilį :)
Anksčiau aš, įsėdus į automobilį visiems keleiviams, primindavau, kad diržus prisisegtų. Dabar to jau nebereikia, įprato. Net kaimynų mažiai (pradinukai), ir tie,be perspėjimo diržus segasi :D.
Espace IV 1,9 dci, Authentique
Espace II, 2,2 l, 96 m. LPG, LIMITED (EX)
nartelis
Serviso meistras
Serviso meistras
 
Pranešimai: 627
Užsiregistravo: 15 Spa 2009, 20:12
Miestas: Marijampolė
Automobilis: ESPACE IV 1,9 dci . 06, ESPACE IV1,9 dci 03 (EX)

Re: Policijos naujienos

Standartinė nartelis » 19 Vas 2013, 20:32

O mūsiškiai policininkai jau pėsčiuosius labai pamėgo: ne vietoj gatvę perėjo pilietis, iš kart protokolą rašo. Šiandieną vien tik prie mano žmonos darbovietės gal trejetą protokolų supylė,
Espace IV 1,9 dci, Authentique
Espace II, 2,2 l, 96 m. LPG, LIMITED (EX)
nartelis
Serviso meistras
Serviso meistras
 
Pranešimai: 627
Užsiregistravo: 15 Spa 2009, 20:12
Miestas: Marijampolė
Automobilis: ESPACE IV 1,9 dci . 06, ESPACE IV1,9 dci 03 (EX)

AnkstesnisKitas

Grįžti į Auto naujienos

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Registruotų vartotojų nėra

cron